چای سبز و لاغری

چای سبز به طور طبیعی سرشار از برخی ترکیبات واقعاً مفید برای بدن ما است که دو مورد اصلی عبارتند از:

 

  • کافئین
  • آنتی اکسیدان ها

 

کافئین و کاهش وزن

بسیاری از ما به کافئین تکیه می‌کنیم تا صبح‌ها ما را بیدار کند و به ما کمک کند برای مقابله با روز آماده باشیم. و در حالی که بیشتر ما مستقیماً به سراغ قهوه می رویم، چای سبز نیز می تواند کافئین را به ما افزایش دهد. مسلماً، یک فنجان چای سبز متوسط ​​(75 میلی گرم) نسبت به یک فنجان قهوه (100 تا 140 میلی گرم) کافئین کمتری دارد – اما این فقط به این معنی است که می توانید بیشتر مصرف کنید!

 

کافئین محرکی است که بارها و بارها برای کمک به سوزاندن چربی بدن و بهبود عملکرد ورزشی ثابت شده است. سوزاندن کالری اضافی همراه با یک رژیم غذایی سالم با کالری کنترل شده یکی از بهترین راه ها برای جابجایی چربی اضافی سرسخت است. به همین دلیل است که آن را در بسیاری از مکمل های چربی سوز و قبل از تمرین خواهید یافت.

 

آنتی اکسیدان و کاهش وزن

آنتی اکسیدان ها ترکیبات گیاهی هستند که به ما کمک می کنند تا با «رادیکال های آزاد» مبارزه کنیم – ذراتی که استرس اکسیداتیو را در بدن ما افزایش می دهند. از آنجایی که چای سبز دارای حداقل فرآوری است، حاوی آنتی اکسیدان های بیشتری است و در نتیجه فواید سلامتی بیشتری نسبت به چای سیاه دارد.

 

 

بسیاری از مطالعات در مورد چای سبز از عصاره چای سبز استفاده می کنند که از یک فنجان چای سبز دم کرده قوی تر است. این بدان معنا نیست که نمی توانید محتوای عصاره چای سبز را با نوشیدنی مطابقت دهید، فقط باید بیشتر بنوشید.

 

5 روش دیگر که چای سبز به کاهش وزن کمک می کند.

 

در اینجا 5 مزیت بالقوه دیگر چای سبز برای کاهش وزن آورده شده است:

 

  1. سلول های چربی را به حرکت در می آورد

زمانی که کالری کافی برای حفظ وزن خود مصرف نمی کنیم، به عنوان مثال. اگر به طور معمول غذا بخوریم تا وزن خود را حفظ کنیم، اما برای دویدن، بدن ما برای سوخت به سلول های چربی روی می آورد.

 

برای اینکه چربی سوزانده شود، بدن ما باید چربی درون سلول های چربی را تجزیه کرده و به جریان خون منتقل کند. همه اینها با کمک هورمون های چربی سوز مانند نوراپی نفرین (نورآدرنالین).

 

EGCG – آنتی اکسیدان اصلی در چای سبز – می تواند با مهار آنزیمی که به طور معمول آن را تجزیه می کند، به سالم نگه داشتن سطح نوراپی نفرین کمک کند. EGCG بیشتر = نوراپی نفرین بیشتر = تجزیه چربی بیشتر!

 

  1. به شما کمک می کند در طول تمرینات خود بیشتر فشار بیاورید و چربی بیشتری بسوزانید

ورزش یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن چربی های اضافی بدن است. بدن شما را وادار می کند تا برای تامین انرژی در ذخایر چربی حفاری کند و کل کالری سوزی شما را افزایش می دهد، به عنوان مثال. اگر صبح برای دویدن می روید و 400 کیلو کالری بسوزانید، اما فقط یک موز برای صبحانه خورده اید (تقریباً 100 کیلو کالری)، بدن شما نیاز دارد تا انرژی را از جایی دریافت کند – سلام چربی!

 

دلیل خوبی وجود دارد که چرا عصاره چای سبز در پشت اکثر مکمل های چربی سوز / کاهش وزن ذکر شده است. نه تنها چای سبز حاوی کافئین است که به شما کمک می کند

 

 

  1. مزایای متابولیسم چای سبز

متابولیسم نقطه اوج تمام فرآیندهای شیمیایی است که بدن شما برای زنده نگه داشتن شما طی می کند.

 

 

از کمک به شما برای تنفس و ترمیم سلول‌ها گرفته تا تجزیه غذایی که می‌خورید به ریزمغذی‌ها و درشت مغذی‌ها و ارسال آن‌ها به جایی که باید بروند، متابولیسم بسیار مهم است.

 

زمانی که در تلاش برای کاهش وزن هستید، اهمیت بیشتری پیدا می کند. این به این دلیل است که بدن شما برای انجام تمام این فرآیندها به مقدار مشخصی انرژی نیاز دارد و این توسط عوامل زیادی مانند قد، وزن، سن، سطح فعالیت روزانه و توده عضلانی تعیین می شود. اگر بدن خود را با کالری کمتری نسبت به نیاز روزانه خود تغذیه کنید، بدن خود را در سلول های چربی اضافی جمع می کند تا انرژی لازم برای کارکرد آن داشته باشد – و تاحد، کاهش چربی!

 

چندین مطالعه نشان می دهد که چای سبز یا مکمل های EGCG می تواند به سرعت بخشیدن به متابولیسم شما کمک کند تا کالری بیشتری بسوزانید، حتی زمانی که در حال استراحت هستید. اکثر مطالعات نشان دادند که متابولیسم را تقریباً 3-4٪ افزایش می دهد و برخی حتی 8٪ افزایش را ثبت کردند.

 

این بدان معناست که اگر به طور متوسط ​​1800 کالری در روز بسوزانید، نوشیدن یا مکمل چای سبز (که متابولیسم شما را 3-4٪ افزایش می دهد) می تواند باعث شود بدن شما 54-72 کالری اضافی در روز بسوزاند، بدون اینکه فعالیت اضافی روی بدن شما انجام شود. بخش – جز بالا بردن لیوان خود را به لب های خود!

 

نوشیدن قهوه به دلیل محتوای کافئین موجود در آن احتمالاً متابولیسم شما را نیز افزایش می دهد و آن را شبیه نوشیدن چای سبز می کند. با این حال، برخی تحقیقات نشان داده اند که چای سبز دارای خواص اضافی است که می تواند بر متابولیسم تأثیر بگذارد – این فقط کافئین نیست که تمام کارهای سخت را انجام می دهد.

 

یک مطالعه مصرف عصاره کاتچین چای سبز + کافئین را با کافئین به تنهایی بر میزان متابولیسم مردان جوان سالم و کم تحرک مقایسه کرد. محققان دریافتند که مخلوط چای سبز به طور قابل توجهی مصرف انرژی (4٪) و چربی سوزی را افزایش می دهد، در حالی که گروه هایی که فقط کافئین یا دارونما مصرف می کردند هیچ تغییر قابل توجهی نداشتند.

 

  1. ممکن است هوس غذایی شما را کاهش دهد

شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد چای سبز ممکن است به شما کمک کند تا با افزایش مصرف انرژی بدن، چربی بیشتری بسوزانید و وزن کم کنید، اما نه برای کاهش اشتها.

 

مطالعات نتایج متناقضی در مورد اینکه آیا چای سبز می تواند به کاهش اشتهای شما کمک کند و به شما کمک کند کالری کمتری مصرف کنید، ارائه داده اند. با این حال، ما فکر می‌کنیم که باید به چای سبز استراحت بدهید – این همه کار را نمی‌تواند انجام دهد!

 

با این حال، مشخص است که کم آبی بدن می تواند باعث شود که ما احساس «گرسنگی کاذب» کنیم، در حالی که واقعاً تنها چیزی که نیاز داریم یک نوشیدنی خوب است. بنابراین، دفعه بعد که در بین وعده‌های غذایی احساس تنقلات کردید و هنوز نمی‌خواهید تسلیم شوید، سعی کنید یک فنجان چای سبز آرامش‌بخش برای خودتان درست کنید تا ببینید آیا این به شما کمک می‌کند از قالب بیسکویت دوری کنید.

 

  1. خطرناک ترین چربی بدن را هدف قرار می دهد

وقتی اکثر ما به چربی بدن فکر می کنیم، روی چربی هایی تمرکز می کنیم که واقعاً می توانیم ببینیم و می خواهیم از شر آنها خلاص شویم. با این حال، مقداری چربی اضافی در اعماق بدن ما در اطراف برخی از اندام های داخلی ما یافت می شود.

 

این چربی «پنهان»، چربی احشایی یا چربی شکم نامیده می شود. حمل مقداری از این چربی طبیعی و سالم است زیرا از اندام‌های ما محافظت می‌کند، اما داشتن مقدار زیاد آن می‌تواند خطرناک باشد. داشتن مقادیر بالای چربی احشایی شما را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت نوع 2 و بیماری قلبی قرار می دهد.

 

برخی از مطالعات نشان داده اند که چای سبز ممکن است به هدف قرار دادن چربی احشایی کمک کند. این بدان معناست که شما ممکن است شاهد کاهش چربی در نواحی مورد نظرتان از نوشیدن چای سبز نباشید – اما ممکن است به کاهش این چربی خطرناک «پنهان» کمک کند.

 

مطالعه ای بر روی بزرگسالان چینی با نسبت بالایی از چربی احشایی شکم انجام شد تا ببیند آیا چای سبز غنی شده با کاتچین می تواند کمک کند یا خیر. این مطالعه 12 هفته ای نشان داد که گروهی که هر روز چای سبز می نوشیدند نسبت به گروه دیگری که دارونما دریافت کردند، کاهش چربی احشایی بیشتری را تجربه کردند.

 

برای کاهش وزن روزانه چند فنجان چای سبز بنوشید؟

برخی از افراد دوست دارند در طول روز چای سبز بنوشند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند حداقل مقدار لازم برای رسیدن به نتیجه را بنوشند. اما این دقیقا چقدر است؟

 

چند فنجان چای سبز برای کاهش وزن؟

نظرات در مورد این موضوع متفاوت است، برخی از مطالعات نشان می دهد که شما فقط باید 1 فنجان در روز بنوشید، در حالی که برخی دیگر می گویند که شما باید بین 3-5 فنجان در روز بنوشید.

 

نوشیدن 2 تا 3 فنجان چای سبز در روز گزینه معقولی به نظر می رسد اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، یا صرفاً تمام نوشیدنی های گرم خود را با چای سبز تعویض می کنید. فقط بازی کنید و ببینید چه مصرفی برای شما بهتر است.

 

چای سبز کالری بسیار کمی دارد و دارای فواید زیادی برای سلامتی است که بعید است ضرری به شما وارد کند. اما اگر طعم چای سبز را پیدا کرده اید و قصد دارید مقدار زیادی از آن بنوشید، همیشه بهتر است با پزشک خود مشورت کنید زیرا دوزهای زیاد کافئین می تواند برای برخی از افراد مشکلاتی ایجاد کند، به عنوان مثال. کسانی که فشار خون بالا دارند.

در مورد مکمل های چای سبز چطور؟

طعم چای سبز برای همه نیست، و برخی از ما ممکن است بخواهیم تمام خوبی های چای سبز را با خوردن یک یا دو قرص به دست آوریم – آسان! اگر این به نظر شما می رسد، یک مکمل چای سبز می تواند ایده خوبی باشد.

 

شما می توانید عصاره چای سبز خالص را به شکل قرص دریافت کنید، یا می توانید مکمل های چربی سوز/قبل از تمرین چای سبز را انتخاب کنید که معمولا آن را با سایر مواد چربی سوز مانند عصاره پرتقال تلخ و اسیدهای آمینه جفت می کنند. همه چیز به اهداف و سبک زندگی شما بستگی دارد.

 

آیا چای سبز بهترین چای برای کاهش وزن است؟

به نظر می رسد چای سبز برای دمنوش هایی که می توانند به کاهش وزن کمک کنند برتر است، اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا گزینه های دیگری در دنیای چای وجود دارد؟

 

در تئوری، تمام چای ها می توانند به کاهش وزن شما کمک کنند، اگر آنها را به عنوان جایگزینی برای لاته پر کالری یا نوشیدنی های گازدار شیرین استفاده کنید. به خصوص اگر چای خالص بدون شیر و بدون شکر اضافه شده را انتخاب کنید.

 

همچنین چای های کاهش وزن و «سموم چای» موجود است که ممکن است به شما کمک کند تا چند پوند از دست بدهید. این دمنوش‌های لاغری معمولاً از چندین گیاه و عصاره طبیعی تشکیل شده‌اند که یا به کاهش هوس غذایی کمک می‌کنند یا مانند چای سبز عمل می‌کنند و با موادی مانند کافئین از سطح انرژی / متابولیسم شما حمایت می‌کنند.

 

سایر سوالات متداول در مورد چای سبز و کاهش وزن پاسخ داده شده است.

آیا چای سبز کالری دارد؟

نه، چای سبز تقریباً بدون کالری است.

 

حتی اگر حاوی کالری باشد، در دسته بندی تک رقمی قرار می گیرد، بنابراین ارزش در نظر گرفتن ندارد!

 

آیا چای سبز چربی شکم را کاهش می دهد؟

به نظر می رسد پیوند چربی سوزی شکم چای سبز بر اساس برخی حقیقت است.

 

همانطور که در بالا بحث کردیم، به نظر می رسد چربی شکم + چای سبز با یکدیگر واکنش نشان می دهند. برخی از مطالعات نشان داده اند که چای سبز ممکن است به هدف قرار دادن چربی احشایی که معمولا در ناحیه شکم یافت می شود کمک کند.

 

کدام چای سبز برای کاهش وزن بهتر است؟

بهترین چای های سبز برای کاهش وزن حاوی برگ های چای سبز خالص + هر گونه گیاه / عصاره طبیعی دیگر است اگر می خواهید آن را چاشنی کنید.

 

از نوشیدنی‌های «لاته» یا چای سبز سرد خودداری کنید زیرا ممکن است حاوی کالری و قند اضافی باشند که به کاهش وزن کمکی نمی‌کند.

 

بهترین زمان نوشیدن چای سبز برای کاهش وزن چه زمانی است؟

به نظر نمی رسد واقعاً وقتی آن را می نوشید تفاوتی ایجاد کند. آنچه بیشتر اهمیت دارد میزان نوشیدنی و کیفیت نوشیدنی است.

 

از آنجا که حاوی مقدار زیادی کافئین است، ممکن است معقول باشد که آن را صبح و در روز بجای قبل از خواب بنوشید.

 

کلام پایانی

چای سبز حاوی سطوح بالایی از کافئین و آنتی اکسیدان است که به طور طبیعی در چربی سوزی و کاهش وزن موثر است.

حاوی یک آنتی اکسیدان قوی به نام EGCG است که می تواند به تجزیه چربی و افزایش متابولیسم بدن کمک کند.

چای سبز همچنین می تواند به بهبود سطح انرژی، عملکرد ورزشی، کاهش هوس غذایی و هدف قرار دادن چربی های خطرناک بدن کمک کند.

اگر می خواهید وزن کم کنید، نوشیدن 2 تا 3 فنجان چای سبز به نظر می رسد مقدار خوبی باشد.

شما می توانید مکمل چای سبز را دریافت کنید، که معمولا حاوی سایر مواد «چربی سوز» است.

به نظر می رسد مهم نیست که چه زمانی چای سبز را برای کاهش وزن می نوشید، اما این چای سرشار از کافئین است، بنابراین باید از نوشیدن آن قبل از خواب خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *