مزیت های پیاده روی

1. انعطاف پذیری
مهم نیست کجا هستید، می توانید بروید و قدم بزنید. هیچ کلاسی برای ثبت نام یا ساعت ها کار در مورد پیاده روی وجود ندارد، به خصوص زمانی که آن را در بیرون انجام می دهید. زمان و نحوه انجام آن کاملاً به شما بستگی دارد.

2. رایگان است
به معنای واقعی کلمه می توانید در هر جایی قدم بزنید. در اتاق نشیمن شما اطراف بلوک. از پله هایت بالا و پایین گزینه ها بی پایان هستند و برای انجام آن نیازی به اسکن کارت ورزش ندارید!

3. کاهش وزن
وقتی پیاده روی با یک رژیم غذایی سالم همراه باشد، می تواند باعث کاهش وزن شود. هرچه بیشتر راه بروید، اینچ و حتی پوند از دست خواهید داد – که خطر ابتلا به دیابت و چاقی را کاهش می دهد.

4. کاهش خطر دیابت
مطالعه اخیر منتشر شده توسط دانشگاه هاروارد نشان می دهد که 30 دقیقه پیاده روی سریع می تواند خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را تا 30 درصد کاهش دهد.

5. بیشتر زندگی کنید
یک مطالعه اخیر نشان داد که ورزش ملایم مانند پیاده روی - حتی یک بار در هفته - می تواند خطر مرگ زودهنگام را تقریباً 20 درصد کاهش دهد.
6. بدون منحنی یادگیری
از بچگی راه میرفتی زیبایی راه رفتن در سهولتی است که بدن انسان آن را انجام می دهد. هیچ ژست پیچیده ای برای نگه داشتن وجود ندارد. هیچ تجهیزات چالش برانگیزی برای تسلط وجود ندارد. کفش هایت را می پوشی و شروع به حرکت می کنی.

7. فرصت اجتماعی شدن
می توانید تنها راه بروید یا دوستانی به شما ملحق شوند. این یک راه عالی برای سوزاندن کالری در حالی است که همه چیز از اخبار خانوادگی گرفته تا شایعات افراد مشهور را دنبال می کنید. خانواده‌ها می‌توانند بعد از شام با هم قدم بزنند، به عنوان یک راه خوب برای استراحت قبل از خواب.

8. مشکلات قلبی را کاهش می دهد
یک مطالعه نشان داد که پیاده روی ۵ و نیم مایل در هفته می تواند خطر ابتلا به مشکلات قلبی عروقی را کاهش دهد. این مطالعه نشان داد که پیاده‌روی طولانی‌تر با سرعت بیشتر، محافظت در برابر مشکلات قلبی را افزایش می‌دهد.

9. خطر چاقی را کاهش می دهد
طبق یک مطالعه مجله آمریکایی طب پیشگیری، به ازای هر 0.62 مایل پیاده روی روزانه، منجر به کاهش 5 درصدی چاق شدن می شود.

10. برای سلامت خانواده مفید است
پیاده‌روی بچه‌ها به مدرسه راهی عالی برای ایجاد پیوند است، اما برای سلامتی بچه‌ها نیز مفید است. نشان داده شده است که پیاده روی حافظه کودکان را بهبود می بخشد، خلاقیت، خلق و خو و توانایی های یادگیری کلی را افزایش می دهد.

11. به خلاقیت کمک می کند
مطالعه ای که در مجله روانشناسی تجربی: یادگیری، حافظه و شناخت منتشر شده است نشان می دهد افرادی که نیاز به تقویت خلاقیت داشتند، در حین راه رفتن به جای نشستن، به ایده های بهتری فکر می کردند. اگر نیاز به خلاقیت دارید، پیاده روی کنید تا ایده ها به جریان بیفتد.

12. با سطح تناسب اندام شما تنظیم می شود
چه یک واکر مبتدی یا پیشرفته باشید، راه هایی نیز وجود دارد که پیاده روی شما را به یک تمرین هوازی خوب تبدیل کند. مبتدیان می توانند به تدریج سرعت را افزایش دهند. واکرهای متوسط ​​می توانند وزنه های سبک دستی اضافه کنند. پیاده‌روهای پیشرفته ممکن است برای یک چالش اضافی، نقاط توقف را برای معرفی لانژهای پیاده‌روی در حالی که وزنه‌های دستی را نگه می‌دارند، اضافه کنند.

13. سرگرم کننده
پیاده روی نیازی ندارد کسل کننده باشد. اگر به تنهایی راه می روید، می توانید به سادگی از صداهای طبیعت لذت ببرید. یا موسیقی مورد علاقه خود را روشن کنید و حرکت کنید. پادکست‌ها و کتاب‌های صوتی نیز راه‌های عالی برای کمک به پیاده‌روی سریع هستند. همراه داشتن یک دوست یا همراه خزدار می تواند انگیزه بیشتری برای راه رفتن کمی بیشتر کند.

14. میل به شکر را کاهش می دهد
مطالعات دانشگاه اکستر نشان داد که یک پیاده روی کوتاه 15 دقیقه ای می تواند میل به خوردن شکلات را در موقعیت های استرس زا مهار کند. همچنین پیاده روی میل به خوردن تنقلات شیرین را کاهش می دهد.

15. ایمنی را بهبود می بخشد
آیا می خواهید از بدترین فصل سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری کنید؟ مطالعه ای روی بیش از 1000 شرکت کننده نشان داد افرادی که حداقل 5 روز در هفته و هر بار 20 دقیقه پیاده روی می کردند، 43 درصد کمتر از افرادی که کمتر از یک بار در هفته ورزش می کردند، روزهای بیماری داشتند.
16. خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد
انجمن سرطان آمریکا دریافت که زنانی که حداقل 7 ساعت در هفته پیاده روی می کنند، 14 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه پس از شروع یائسگی قرار دارند.

17. می تواند سلامت روان را بهبود بخشد
مدتهاست ثابت شده است که ورزش به تناسب اندام روحی و جسمی کمک می کند. روانشناسان دریافتند که یک پیاده روی 10 دقیقه ای می تواند به اندازه یک تمرین 45 دقیقه ای در کاهش اضطراب و افسردگی مفید باشد.

18. درد مفاصل را کاهش می دهد
پیاده روی منظم می تواند درد مفاصل را کاهش دهد زیرا اکسیژن را به مفاصل می رساند و در عین حال التهاب را نیز از بین می برد.

 19. فشار خون را کاهش می دهد
بسته به سلامت کلی شما، پزشک ممکن است ورزش هوازی مداوم را توصیه کند. حداقل 30 دقیقه پیاده روی روزانه می تواند به کاهش فشار خون کمک کند.

 20. متمرکز شوید
کمی احساس پراکندگی می کنید؟ بر اساس مقاله انتشارات سلامت هاروارد، یک پیاده روی کوتاه و در عین حال سریع ممکن است به شما در تصمیم گیری دقیق کمک کند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *