فواید پیاده روی صبحگاهی

1) سطح انرژی را افزایش می دهد:
طبق مطالعات، 20 دقیقه پیاده روی در فضای باز به طور مداوم سطح انرژی فرد را افزایش می دهد. پیاده روی منظم صبحگاهی کالری های ذخیره شده بدن را می سوزاند و به عنوان یک تقویت کننده طبیعی انرژی عمل می کند.

2) خطر ابتلا به دیابت را به حداقل می رساند:
یکی از مزایای پیاده‌روی صبحگاهی، به‌ویژه پیاده‌روی سریع، این است که می‌توانید با یک پیاده‌روی کوتاه حدود 300 کالری بسوزانید. از این رو، چربی را کاهش می دهد و از قند ذخیره شده استفاده می کند و در نتیجه سطح قند خون را تنظیم می کند. به همین دلیل است که پیاده روی صبحگاهی برای دیابت مهم است.

3) چرخه خواب را بهبود می بخشد:
گنجاندن پیاده روی صبحگاهی در برنامه روزانه به درمان اختلال در چرخه خواب کمک می کند. ذهن فرد را آرام می کند و به فرد اجازه می دهد خوابی آرام داشته باشد.

4) سلامت روان را بهبود می بخشد:
پیاده روی صبحگاهی استرس و اضطراب روزانه را از بین می برد و مقابله با افسردگی و سایر بیماری های روانی را آسان تر می کند.

5) به وضوح کمک می کند:
سرمایه گذاری حداقل 30 دقیقه در پیاده روی صبحگاهی باعث ترشح سروتونین و اندورفین می شود که هورمون های طبیعی تقویت کننده خلق و خوی بدن هستند. اینها به فرد کمک می کند در هر موقعیتی فکر و تفکر کند.

6) عملکرد مغز را بهینه می کند:
پیاده روی سبک صبحگاهی گردش خون بهتر را تضمین می کند و در نتیجه جریان اکسیژن در خون را افزایش می دهد. سطح بالای اکسیژن باعث بهبود حافظه، تمرکز، عملکرد شناختی و توانایی حل مسئله می شود.

7) گردش خون را بهبود می بخشد:
پیاده روی ضربان قلب را بالا می برد و فشار خون را کاهش می دهد. گردش خون را بهبود می بخشد و باعث افزایش جریان اکسیژن در خون می شود.

8) پشتیبانی مشترک را ارائه می دهد:
حرکت و فشار در حین راه رفتن مفاصل را برای افزایش سطح مایع مفصلی باز می کند. علاوه بر این، امکان تامین بهتر اکسیژن و مواد مغذی را برای آنها فراهم می کند.

9) عضلات را قوی می کند:
پیاده روی منظم صبحگاهی باعث تقویت عضلات شکم و پا می شود. هر چه ماهیچه ها قوی تر باشند، قدرت و تحرک شما بهتر است.

10) خطر سقط جنین را کاهش می دهد:
در 3 ماه اول بارداری، تغییرات هورمونی منجر به تغییرات مختلفی در بدن زنان می شود. اینها از طریق پیاده روی سریع صبحگاهی بهتر کنترل می شوند. همچنین از انقباضات رحمی که می تواند منجر به سقط جنین شود، محافظت می کند.

11) محافظت در برابر سرطان سینه و دهانه رحم:
بسیاری از زنان به این دو سرطان مبتلا می شوند که اغلب به دلیل سبک زندگی پرمشغله و ناسالم ایجاد می شوند. پیاده روی روزانه صبحگاهی سلامت عمومی فرد را تقویت می کند و از این بیماری ها و سایر شرایط پیشگیری می کند.

12) عملکرد سیستم ایمنی را تقویت می کند:
پیاده روی یکی از ورزش هایی است که به دلیل تقویت ایمنی بدن، سرفه های مکرر و آنفولانزا را از بین می برد.

13) پیاده روی صبحگاهی برای داشتن پوستی درخشان:
یک پیاده روی سبک صبحگاهی تعادل هورمونی را در زنان بهبود می بخشد که به درخشندگی پوست و موهای درخشان تر کمک می کند. متخصصان پوست برای داشتن پوستی سالم و درخشان یک پیاده روی صبحگاهی با سرعت متوسط ​​و 30 دقیقه ای را پیشنهاد می کنند.

پیاده روی منظم صبحگاهی روند پیری را کاهش می دهد، به مبارزه با آکنه و جوش کمک می کند و همچنین از چندین مشکل پوستی جلوگیری می کند.

14) از خطر سکته جلوگیری می کند:
مزایای پیاده روی صبحگاهی در کاهش خطر سکته مغزی و سایر بیماری های قلبی به دلیل افزایش گردش خون منعکس می شود.

15) پیاده روی صبحگاهی برای کاهش وزن:
می توانید عادت پیاده روی صبحگاهی را برای اهداف کاهش وزن ایجاد کنید. یک پیاده روی روزانه صبحگاهی به مدت 30 دقیقه با سرعت متوسط ​​حدود 150 کالری می سوزاند. بنابراین، یک رژیم غذایی مناسب و پیاده روی صبحگاهی به کاهش وزن کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *