فواید پیاده روی صبحگاهی

صبح؛ بهترین زمان پیاده روی برای لاغری است
اگرچه پیاده روی در ساعات مختلف روز می‌تواند به لاغر شدن کمک کند، اما به دلایل مختلفی بهترین ساعت برای پیاده روی اول صبح است:

وقتی صبح‌ها پیاده روی کنیم بدن ما به ۲ دلیل تمایل بیشتری برای چربی سوزی دارد:
پایین بودن سطح قند خون در صبح، بدن را مجبور می‌کند به دنبال منابع دیگری برای تأمین انرژی بگردد، بنابراین از ذخایر چربی به عنوان سوخت استفاده می‌کند.
میزان هورمون‌هایی مانند کورتیزول که چربی سوزی را سرعت می‌بخشد، صبح‌ها بالاتر است. نتایج تحقیقات نشان داده افرادی که صبح‌ها ورزش می‌کنند، تمایل بیشتری به پیگیری تمریناتشان دارند و بهتر می‌توانند به برنامه ورزشی خود پایبند بمانند و برای مدت طولانی آن را ادامه دهند.

ورزش کردن در صبح برای اکثر افراد راحت‌تر است، زیرا بعد از ظهر‌ها خسته اند و انرژی کافی برای تمرین و ورزش ندارند.
پیاده روی در صبح هیچ گونه اختلالی بر روی سلامتی شما و خوابتان ایجاد نمی‌کند، چون شما بیدار شده اید، و بعد شروع به ورزش کرده اید.

هوا در ساعات اولیه صبح در تمیز‌ترین حالت خود قرار دارد و تمیز بودن هوا هنگام پیاده روی بسیار مهم است.
در ساعات اولیه صبح مشغولیت‌های کمتری برای افراد وجود دارد، از این رو، کمتر پیش می‌آید برنامه پیاده روی شان به مشکل بخورد.
در ساعات اولیه صبح وضعیت معده بهتر از ساعات دیگر است، این مسئله تأثیر مستقیم در میزان لاغر شدن دارد.
چربی سوزی و سوخت و ساز بدن در ساعات صبح برای بدن مفیدتر هستند و بسیاری از پزشکان صبح را زمان بهتری برای فعالیت‌های ورزشی می‌دانند.

ورزش کردن در عصر و شب، خوابیدن را برای شما سخت می‌کند، زیرا بدن شما در شب، تازه سرحال می‌شود؛ بنابراین پیاده روی صبح خواب راحت تری را در شب برای شما فراهم می‌کند.

اگر صبح‌ها بعد از پیاده روی به منزلتان برمی‌گردید می‌توانید دوش بگیرید و این کار به از بین رفتن چربی هایتان کمک شایانی می‌کند و اگر شاغل هستید و مدت زمانی را برای پیاده روی تا محل کارتان در صبح اختصاص می‌دهید، دارای روحیه شادتری در طول روز خواهید بود و به این علت که بعد از پیاده روی گرسنه می‌شوید، صبحانه کاملی که میل می‌کنید اثر مثبتی بر بدن شما می‌گذارد.

نکته: پیاده روی صبحگاهی بهتر است قبل از صرف صبحانه باشد. روند چربی سوزی و مصرف کالری در این موقعیت بسیار بهتر است. فراموش نکنید بعد از پیاده روی حتماً صبحانه مقوی میل کنید.

پیاده روی در زمان‌هایی غیر از صبح :
اگر به هر دلیلی صبح‌ها امکان پیاده روی ندارید، نگران نشوید. شما می‌توانید زمان‌های دیگر غیر از صبح را نیز برای این کار در نظر بگیرید.

اما بهتر است یک بررسی اجمالی درباره مزایا و معایب پیاده روی برای لاغری در زمان‌های مختلف داشته باشیم:

پیاده روی شبانه یک مشکل مهم دارد و آن همت افراد در پایان روز است! زیرا در طول روز افراد به اندازه کافی خسته شده اند و دیگر انرژی برای پیاده روی‌های شبانه ندارند. همچنین اگر پیاده‌روی تنها کمی قبل از خواب باشد، ممکن است در خواب افراد اختلال ایجاد کند.

اما نکته مثبت پیاده روی شبانه این است که تمام کالری‌های که در طول روز دریافت کرده اید و شاید خیلی از این کالری‌های بیش از مورد نیاز بدن باشد، با انجام پیاده روی‌های شبانه، این کالری‌های اضافه را از بین می‌برید.

همچنین در پایان روز فرصت بهتری است که استرس‌های روزانه را با پیاده روی کاهش دهید و با همسر، دوست یا هر کدام از نزدیکانتان در حین پیاده روی وقت بگذرانید و ریلکس کنید.

پیاده روی در ظهر نیز شرایط مناسبی دارد اگر فرصت این کار را در میانه روز داشته باشید. زیرا شما در طول ظهر بدنتان از لحاظ دما و قابلیت در شرایط مناسبی قرار گرفته و شما در این زمان می‌توانید بر روی پیاده روی سریع کار کنید و کالری را با سرعت بیشتری از دست بدهید.

ظهر‌ها نه تازه از خواب بیدار شده اید که خوابالود باشید و نه بعد از این فعالیت، قصد استراحت دارید بنابراین برای کار‌هایی که در ادامه روز می‌خواهید انجام دهید انرژی بیشتری خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *