فواید پیاده روی برای سلامتی

پیاده روی راهکاری عالی برای بهبود یا حفظ سطح کلی سلامت شماست. هر روز فقط 30 دقیقه پیاده روی می تواند تناسب قلبی عروقی را افزایش دهد و همچنین باعث تقویت استخوان ها ، کاهش چربی اضافی بدن و تقویت قدرت و استقامت عضلات شود. همچنین می تواند خطر ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری های قلبی ، دیابت نوع 2 ، پوکی استخوان و برخی سرطان ها را کاهش دهد. برخلاف برخی دیگر از انواع ورزش ، پیاده روی رایگان است و به تجهیزات و آموزش خاصی نیاز ندارد.

برای بهبود سلامتی لازم نیست فعالیت بدنی شدید باشد یا برای مدت طولانی انجام شود. یک مطالعه در سال 2007 بر روی زنان غیرفعال و کم تحرک نشان داد که حتی سطح پایین ورزش – حدود 75 دقیقه در هفته – نیز می تواند سطح تناسب جسمانی آنها را به طور قابل توجهی بهبود بخشد.

پیاده روی کم هزینه است ، به حداقل تجهیزات نیاز دارد ، در هر زمان از روز قابل انجام است و با سرعت خودتان انجام می شود. بدون نگرانی در مورد خطرات مرتبط با برخی از انواع شدید ورزش ، می توانید بیرون بروید و پیاده روی کنید. پیاده روی همچنین شکل عالی فعالیت بدنی برای افرادی است که دارای اضافه وزن هستند ، یا کمی پا به سن گذاشته اند و یا مدت طولانی است که ورزش نمی کنند.

پیاده روی برای سرگرمی و تناسب اندام فقط به قدم زدن در خیابان های اطراف محل زندگی محدود نمی شود. باشگاه ها ، مکان ها و استراتژی های مختلفی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها پیاده روی را به بخشی لذت بخش و اجتماعی از سبک زندگی خود تبدیل کنید.

 

فواید پیاده روی برای سلامتی

هنگام راه رفتن وزن بدن خود را تحمل می کنید. این به عنوان ورزش تحمل وزن (weight bearing) شناخته می شود که تنها برخی از مزایای آن عبارتند از:
• افزایش آمادگی قلبی عروقی (cardiovascular) و قدرت قلب و ریه (pulmonary)
• کاهش خطر بیماری قلبی و سکته مغزی
• بهبود مدیریت شرایطی مانند فشار خون بالا ، کلسترول بالا ، درد یا سفتی مفاصل و عضلات و دیابت
• استخوان های قویتر و تعادل بهتر
• افزایش قدرت و استقامت عضله
• کاهش چربی بدن

روزانه 30 دقیقه پیاده روی کنید

برای دریافت فواید سلامتی ، سعی کنید در بیشتر روزهای هفته حداقل 30 دقیقه پیاده روی با سرعت مناسب کنید.” سرعت مناسب ” به این معنی است که شما هنوز می توانید صحبت کنید ولی در آن شرایط توان آواز خواند ندارید. فعالیت های متوسط مانند پیاده روی خطر کمی برای سلامتی به همراه دارد ، اما اگر بیماری دارید ، قبل از شروع هر برنامه ورزشی جدیدی با فعالیت بدنی ، با پزشک خود مشورت کنید.


منبع مقاله : https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/healthyliving/walking-for-good-health

ترجمه اختصاصی از رایا کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *