فواید پیاده روی برای دیابت

در فواید پیاده روی در دیابتی ها، همین نکته کافی است که بدانیم، فعالیت بدنی جز مهمی در مدیریت و درمان و مراقبت این بیماری مزمن است. اگر تناسب اندام و تحرک داشته باشید، بهتر می توانید دیابت خود را کنترل کرده و سطح گلوکز خون خود را در حد مناسبی نگه دارید. کنترل مناسب سطح گلوکز خون برای جلوگیری از عوارض طولانی مدت مانند درد عصب و بیماری کلیه ضروری است. وقتی صحبت از ورزش برای افراد دیابتی می شود، هیچ چیز بهتر از پیاده روی نیست.

پیاده روی، یک ورزش هوازی است که به بدن شما کمک می کند تا انسولین را بهتر استفاده کند که یک عامل مهم در مدیریت دیابت است. پیاده روی همچنین باعث استحکام قلب و استخوان ها، کاهش استرس، بهبود گردش خون و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی با تنظیم سطح گلوکز و فشار خون و بهبود سطح کلسترول می شود.

 

همراه با بهبود سلامت جسمی، پیاده روی می تواند بهزیستی روانشناختی بیماران دیابتی را بهبود بخشد. حتی هزینه های پزشکی را کاهش دهد. علاوه بر این، پیاده روی رایگان، آسان است و شما از قبل می دانید چگونه این کار را انجام دهید.

 

برای رسیدن به هدف ۱۵۰ دقیقه در هفته به یاد داشته باشید که نیازی نیست هر بار ۳۰ دقیقه راه بروید. در عوض می توانید فعالیت خود را به سه پیاده روی ۱۰ دقیقه ای تقسیم کنید.

 

با انجام تغییراتی ساده مانند موارد زیر می توانید پیاده روی اضافی را به برنامه روزانه خود اضافه کنید:

 

  • همیشه سعی کنید به جای آسانسور از پله ها استفاده کنید.
  • وقتی با تلفن یا در هنگام تبلیغات تلویزیونی صحبت می کنید، راه بروید.
  • ماشین خود را در انتهای پارکینگ پارک کنید تا مجبور شوید بیشتر قدم بزنید تا به مقصد برسید.
  • در هنگام انجام کارهای کوچک مانند کار در باغ، چنگ زدن به برگه ، نظافت منزل یا شستن اتومبیل، پیاده روی کنید.
  • با برنامه ریزی برای دوچرخه سواری یا پیاده روی در پارک، اوقات با کیفیت را با خانواده و دوستان خود سپری کنید.

 

میان وعده و آب به همراه داشته باشید.

اگر دیابت دارید توصیه می شود حدود یک ساعت قبل از زمان راه رفتن یک لیوان آب بنوشید. همچنین اگر مدتی راه می روید هر ۲۰ دقیقه چند جرعه آب بنوشید.

وقتی پیاده روی تان را تمام شد، کمی استراحت کنید و یک لیوان آب دیگر بنوشید. قبل از بیرون رفتن برای پیاده روی، فراموش نکنید که یک میان وعده سالم را که می توانید با خود حمل کنید، همراه داشته باشید. یک سیب یا چند بیسکویت جو دوسر نمونه های خوبی است. در صورت افت قند خون هنگام راه رفتن، میان وعده ها مفید هستند. برای داشتن امنیت، از یک دستبند یا گردنبند شناسایی پزشکی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *