با پیاده روی چند کالری میسوزانیم؟

میزان سوخت کالری در پیاده روی به فاکتورهایی مانند: زمان، مسافت، تعداد و نحوه ی انجام آن در هر هفته، نوع مسیر، محاسبه سرعت پیاده روی، تداوم و حتی به وزن شما موقع شروع برنامه ی پیاده روی بستگی دارد.

به طور کلی اگر بیان کنیم طبق تحقیقات انجام شده، به ازای هر 1.6 کیلومتری که طی می کنید، معادل سوزانده شدن 80 تا 160 کالری پیاده روی است. و معادل کالری پیاده روی برای هر دقیقه، 8 کالری است. البته تمامی این اعداد به صورت میانگین هستند و عدد دقیق پس از در نظر گرفتن تمامی فاکتورهای فوق قابل محاسبه می باشند.

اگر وزن شما بین 50 تا 60 کیلوگرم و سرعت پیاده روی شما در حد متوسط باشد، به ازای هر دقیقه پیاده روی حدود 4 کالری خواهید سوزاند که کالری سوزی پیاده روی برای 60 دقیقه حدود 200 کالری می شود. اما در همین شرایط اگر با سرعت بالا پیاده روی کنید، در هر دقیقه پیاده روی 7 کالری خواهید سوزاند و در طی 60 دقیقه، کالری معادل 370 کالری خواهد شد.

اگر سرعت پیاده روی شما در حد متوسط باشد اما نوع مسیر در سربالایی انتخاب شود، به ازای هر دقیقه، 6 کالری و در طی 60 دقیقه، 360 کالری خواهید سوزاند. اما اگر سرپایینی انتخاب گردد، در هر دقیقه، 3 کالری و در 60 دقیقه نیز 160 کالری سوزانده می شود.

همچنین اگر بالا رفتن از پله را انتخاب کنید، در هر دقیقه، 8 کالری و در 60 دقیقه 375 کالری خواهید سوزاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *